Болі в поясно-крижової області можуть виникнути з різних причин. Це досить поширена скарга, яка зустрічається приблизно у 80% людей. Такі болючі відчуття можуть бути пов’язані з суглобами, м’язами, захворюваннями кісток, а також з нервовою системою. Зазначимо, що завжди можна корисні статті для здоров’я та ознайомитись з основними причинами, симптомами та методами лікування різних захворювань.
Основні причини
Поясно-крижова область включає такі важливі складові, як:
- міжхребцевий диск;
- тіло хребця;
- суглоби;
- зв’язки.
Від функціонування даних одиниць забезпечується рухливість хребта. Причиною болючих відчуттів можуть стати патології суглобів. Людина, яка страждає на остеоартроз, ревматоїдний артрит, або ж у нього уражені відповідні суглоби, часто відчуває біль у спині. Причинами болю можуть бути також різні механічні ушкодження, у тому числі ушкодження міжхребцевих дисків, суглобів, переломи та ін. Існують також позиційні причини, серед яких можна називати наступне
- Остеопороз.
- Неправильне положення тіла.
- Надлишкове навантаження на м’язи.
- Напруга м’язів.
Різні важкі захворювання також можуть постійно спровокувати болючі відчуття. Наприклад, різні інфекції, стеноз спинномозкового каналу, злоякісне утворення та ін.
Діагностика та лікування
До постійних болючих відчуттів може призвести вік. Часто з такими проблемами стикаються люди старше 50 років, а також люди, які зазнали травм. Щоб правильно виявити причину та пройти правильне лікування, необхідно звернутися за допомогою спеціаліста та пройти повноцінне обстеження. За перших ознак проблеми, необхідно звернутися до фахівців. При запущених ситуаціях біль може локалізуватися у спині, у верхніх відділах гомілки, у куприку та інших рухомих місцях.
Діагностика ставиться після фізикального огляду, і навіть після проходження таких процедур, як МРТ, КТ. Одним із основних методів діагностики є застосування МРІ. Це передбачає візуалізація м’яких тканин, а також спинномозкового каналу. Рентгенівське дослідження залишається одним із основних методів діагностики різних захворювань хребта. Після встановлення точного діагнозу лікар вибирає і призначає оптимальну терапію, іноді застосовується метод хірургічного втручання.