Для виконання вантажно-розвантажувальних робіт було створено різні пристрої. Серед них виділяються знімні варіанти, які можуть встановлюватися на колісні трактори, щоб виконувати роботи у сільському господарстві, під час проведення будівництва чи ремонту. Пропонується придбати фронтальний навантажувач, здатний виконувати різні операції завантаження чи розвантаження.
Концепція
Сама абревіатура розшифровується як «ковш універсальний навісний». Тобто це робочий інструмент, який встановлюється спереду трактора, може підніматися та опускатися, брати сипкі чи інші вантажі, переміщувати їх за висотою та на певну відстань. Також до КУН відносять коповкладальники, що являють собою вила, якими можна брати та переміщувати пакунки сіна, соломи під час проведення сільськогосподарських робіт.
За своєю суттю КУН для МТЗ відноситься до універсальних фронтальних навантажувачів, де як робочий орган може використовуватися:
- Ківш для розтину ґрунту, відвалу гірських порід, перенесення їх у вантажівки, вагонетки або інші ємності.
- Вила для підйому або зняття палет, пакунків та інших одиничних вантажів.
- Гаки для підйому та опускання плит та блоків.
- Пристрої для захоплення колод, труб та інших об’єктів круглого перерізу.
Разом з фронтальним навантажувачем можна купити причіп для трактора 2птс4, щоб створити повноцінну систему підйому та переміщення вантажів.
Вибір
Придбати КУН для трактора мінського виробництва слід з урахуванням виконуваних робіт та технічних характеристик спецтехніки. Пристрій повинен підходити за габаритами та вантажопідйомністю, враховувати потужність двигуна та гідравлічної системи. Також визначаються можливість встановлення та зняття фронтального навантажувача. Дії повинні виконуватися в умовах гаража або невеликої ремонтної майстерні, щоб можна було швидко змінювати навісні знаряддя в залежності від варіанта застосування трактора.
Якщо робота з навантажувачем триває постійно, то варто купувати КУН із джойстиком. Так називають пульт з рукояткою, що рухається у різних напрямках, за допомогою якої легше керувати вантажно-розвантажувальними роботами, можна точніше контролювати рухи робочого органу та менше втомлюватися.
Враховується можливість висоти підйому та яку масу вантажу можна переносити з дотриманням усіх умов безпечної експлуатації трактора МТЗ. Також визначаються можливості роботи у мороз тривалий час.