Нині Україна продовжує активно розвиватись і сюди приїжджають численні іноземні студенти для проходження навчання у тій чи іншій галузі. Багато хто вважає за краще залишатися і тому постає питання про обов’язковість реєстрації місця проживання на території цієї держави. Ця тема становить підвищений інтерес не тільки для іноземців, а й для власників нерухомості, які прописують у себе таких громадян.
Якщо людина вирішила залишитися на більш ніж дев’яносто діб, то їй обов’язково знадобиться не лише тимчасова реєстрація, а й посвідка на проживання. Рекомендується замовити послуги юристів на www.blp.com.ua за оптимальними розцінками.
Перелік документів
Для того, щоб зареєструватися іноземним громадянам на території України, необхідно завчасно подбати про підготовку пакету документів. До обов’язкового переліку входять такі, як:
- витяг з державною відміткою з колишнього місця прописки;
- для власників житла необхідно надати документ, що підтверджує право володіння та розпорядження нерухомим майном (мається на увазі наявність спеціального ордера);
- посвідчення особи обох сторін для подання до відповідних компетентних органів;
- якщо у вибраного житла числяться кілька власників, то в даному випадку цей факт може дещо ускладнити реєстрацію, але це полягає тільки в зборі письмового схвалення всіх учасників процесу;
- також не зайвим буде наявність судового рішення щодо належності майнових прав.
Порядок реєстрації
Щодо процедури реєстрації, то вона здійснюється відповідно до таких покрокових дій:
- насамперед слід дізнатися про місцезнаходження Центру надання адміністративних послуг;
- далі можна приступати до подальшого кроку, пов’язаного з поданням відповідної заяви за місцем проживання;
- потім потрібно надати документ з позначкою про проходження реєстраційної процедури;
- не забути зберегти при собі квитанцію про сплату державного мита, передбаченого законодавством країни;
- залишається лише визначитися з найбільш відповідним варіантом інших документів, які можуть знадобитися. Це може бути угода про орендні відносини, а також завірений у нотаріуса дозвіл від власника житла.