Незважаючи на те, що багато хто більшою мірою досконало продумує схему розташування розеток і вимикачів у кімнатах, саме електрика кухні заслуговує на найбільш пильну увагу. Насамперед це обумовлено тим, що тут експлуатуватиметься силова техніка: електричні плити, духові шафи, холодильники та морозильні камери, пральні та посудомийні машини, мікрохвильові печі, витяжки. Потужність навіть звичайного електрочайника може сягати 2 кВт, інших видів техніки – 4-7 кВт. Тому важливо в першу чергу зробити точні розрахунки для збирання щитка, правильного вибору комутаційного обладнання та кабелів перетину.
Другий важливий аспект – розташування меблів та обладнання. Кожна кухня виготовляється за унікальним проектом на основі знятих на об’єкті вимірів та відповідно до особистих запитів замовника. Тому важливо, щоб кожна гілка живлення була підведена до потрібної точки підключення, всі розетки та вимикачі знаходилися точно на своїх місцях.
Впоратися з таким завданням під силу лише фахівцю високої кваліфікації та великим досвідом монтажних робіт, який виконає всі необхідні розрахунки та здійснить монтаж електропроводки на кухні за всіма правилами з гарантіями якості, замовляйте послугу “Електрик Львів” на сайті https://220lviv.top/.
Монтаж електрики на кухні вторинного фонду житла
При виконанні електромонтажу кухні у квартирах вторинного фонду необхідно враховувати такі нюанси:
- Проведення може бути застарілим, що не відповідає актуальним навантаженням;
- Обов’язково потрібно перевіряти якість заземлення – його наявність – це одна з обов’язкових вимог щодо підключення сучасних електроприладів;
- Підводити гілки живлення потрібно лише від щита, встановлюючи автомати, ПЗВ чи диференціальні автомати відповідних параметрів під кожен силовий електроприлад;
- Електромонтаж, як правило, приурочують до капітального ремонту квартири із заміною кухні, тому всі точки підключення виводяться строго на свої місця відповідно до проекту майбутньої кухні.
Увага -В жодному разі не можна розташовувати розетки для нової кухні та силові висновки, на вічко(Як зазвичай кажуть замовники плита буде приблизно тут), за статистикою це часта помилка замовників, в цьому випадку організація, яка буде проектувати і встановлювати вашу кухню, зіткнеться з проблемою монтажу, таку проблему важко усунути без шкоди виконаному чистовому ремонту.
Важливо врахувати висоту майбутньої кухні, рівень фартуха, розташування основних електроприладів, освітлення та підсвічування, розташувати найбільш зручним чином вимикачі та перемикачі. Не можна намагатися встановлювати їх «на вічко», оскільки після закінчення оздоблювальних робіт міняти щось буде пізно, а розетки можуть виявитися закритими тумбами. Досвідчений електромонтажник професіонал ніколи такого не допустить.
Монтаж електрики на кухні в новобудовах та нових будинках
У новобудовах або нових приватних будинках, які знаходяться на етапі будівництва, справа простіше, якщо спочатку проектувальник врахував параметри майбутньої кухні, а її виготовили у відповідності до них. У електромонтажника одразу є можливість виконати підведення проводки від сучасного щитка із заземленням та якісної автоматики. На чорновому етапі він може спокійно робити штроби, вирізати отвори фрезами під підрозетники, виконувати інші види монтажних і дрібних загальнобудівельних робіт.
Нормативи та загальні правила монтажу розеток на кухні
У регламентах ГОСТ, СНиП, ПУЕ є загальні вимоги та рекомендації щодо монтажу розеток у кухнях:
- Розетки для техніки при встановленні в цокалі кухні повинні розташовуватися не вище, ніж за 15 сантиметрів від рівня підлоги;
- Розташування від електроприладів до точок їх підключення має перевищувати один метр;
- Відстань від точок підключення до газопроводу повинна бути не менше 0.5 метра і не менше 0.6 метра від відкритих джерел води;
- Розетки для робочої зони (фартух) зазвичай встановлюються на висоті від 1 метра до 1.2
- Також слід не забути про фонове підсвічування, як правило воно проектується і обговорюється індивідуально
При необхідності рекомендується використовувати вологозахищені розетки, а їх монтаж виконують так, щоб унеможливити попадання води.
Основна частина нормативів у регламентах – рекомендаційні, тому електромонтажник виходить насамперед із архітектурних особливостей об’єкта, планування, параметрів кухні, компонування електроустаткування. Електрика на кухні монтується прихованим чи відкритим способом. Допускається застосування вбудованих або накладних розеток, вимикачів